Perşembe , 1 Ekim 2020

19 MAYIS, HERŞEYE RAĞMEN COŞKULU BİR KUTLAMAYA SAHNE OLDU

Bu seneki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı yaşanan Koronavirüs Salgınına karşın değişik etkinlikler ile kutlandı.

19 Mayıs Salı günü Sabah 09:30 da Atatürk Anıtına çelenk sunma ile başlayan programa bazı siyasi parti temsilcileri de katlım sağlayıp çelenklerini bıraktı. Buradaki törenin sona ermesi  sonrasında Beykoz Belediyesinin  destekleriyle sağlanan Müzik Aracı gün içinde 19 mayıs marşları ve canlı müzik eşliğinde ilçemizi dolaştı. Bu esnada vatandaşlar da coşkuya evlerinden ortak oldular.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Bülent Küçük  Halka bayrak dağıttı. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla saat 19:19 da On çeşme meydanında Sayın Kaymakamımız Ahmet Katırcı öncülüğünde İlçe Müdürümüz ve diğer kurumların İlçe müdürlerinin katılımıyla İstiklal Marşımız okundu.

Günün son etkinliğinin adresi ise Kanlıca Tekke Mevkinde bulunan Kanlıca Futbol Gelişim Akademimizde de ilçe Genlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü personelleri ile Beykoz İlçesinin diğer kurum İlçe müdürleri ,personeller ve müzik seslerini duyarak törene katılan vatandaşların da katılımı ile saygı duruşunda bulunuldu ardından İstiklal Marşı coşkuyla okundu. Programın daha sonraki safhasında ise katılımcılar hep birlikte  marşlar söylenerek 19 Mayıs kutlamaları devam etti.

​İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ayrıca yaşanan pandemi sürecinde sokaklarda yaşanamayan coşkuyu ve faaliyetleri online ortamlara taşımaya çalıştı ve  ip atlama yarışması,Satranç turnuvası ve sportif yetenek yarışması ile de ilçemiz ve tüm Türkiye’den katılımlarla 19 Mayıs coşkusunu dijital ortamlardan da yaşanmış oldu.

 

HABERİ YAZAN YAZARIMIZ: Talip ERCAN

avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

192.168.1.1 Router Admin Login