Çarşamba , 8 Temmuz 2020

KUNDURA SİNEMA 1.YILINDA ARALIK AYI FİLMLERİ İLE MİSAFİRLERİNİ BEKLİYOR

Kültür ve sanatın gelişimine katkıda bulunma ve daha geniş kitleler ile buluşma hedefi ile yola çıkan Beykoz Kundura “Kazan Dairesi Projesi” kapsamında faaliyete açtığı Kundura Sinema’nın birinci yılını misafirlerine sunduğu renkli programıyla kutluyor.
Kundura Sinema’nın beğeni ile takip edilen, izleyicilerine canlı müzik eşliğinde benzersiz bir film deneyimi sunan sessiz film gösterimlerinin Aralık ayı konuğu film tarihinde sessiz filmlere yaptığı besteler ile tanınan ünlü piyanist Donald Sosin oluyor.

 

Kült filmlerin dahi yönetmeni Stanley Kubrick’in 1968 yılında yazıp yönettiği Arthur C. Clarke’ın Gözcü öyküsünden yola çıkan 2001: A Space Odyssey filmi Aralık ayı programının en yenisi.

 

Özel ikramlar eşliğinde film izleme keyfi sunan, Hollywood Klasikleri Özel Gösterimi Cat On A Hot Tin Roof/Kızgın Damdaki Kedi gösterimini Kasım ayında kaçıranlar 27 Aralık Cuma akşamı filmin özel gösterimi için Beykoz Kundura’ya davetli.

BİRİNCİ YILINI DOLDURAN KUNDURA SİNEMA, DOPDOLU ARALIK AYI PROGRAMIYLA SİNEMASEVERLERİN BULUŞMA NOKTASI OLMAYA DEVAM EDİYOR
Ekim ayında 16. İstanbul Bienali’ne paralel gerçekleştirdiği “Hakikatten Uzaklaştıkça” özel gösterim programı ile 2019-2020 gösterim sezonunu açan Kundura Sinema, düzenlediği ücretsiz gösterimler, çocuk atölyeleri, Kundura Sinema Açık Perde, Hollywood Klasikleri özel gösterimleri ve Ay’a ayak basılmasının 50. yıldönümünü kutladığı film seçkisi ile izleyicilerine Aralık ayı boyunca farklı içeriklerde keyifli seçenekler sunuyor.
1 Aralık Pazar, 16.00 – Tanınmış Piyanist ve Besteci Donald Sosin’in Canlı Müziği Eşliğinde Sessiz Film Gösterimi
Kundura Sinema’nın beğeni ile takip edilen, izleyicilerine canlı müzik eşliğinde benzersiz bir film deneyimi sunan sessiz film gösterimlerinin Aralık ayın konuğu Donal Sossin. MoMA, Columbia Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi’nde gerçekleştirdiği eşsiz performanslarının yanı sıra sinema tarihinde sessiz filmlere yaptığı besteler ile tanınan ünlü piyanist Donald Sosin, sinema tarihin en iddialı yönetmenlerinden Avusturyalı yönetmen Fritz Lang’ın bilim kurgu sinemasının ilk örneklerinden biri sayılan Woman In The Moon sessiz filmine canlı performansı ile eşlik edecek. Bu benzersiz deneyim 1 Aralık Pazar günü Kundura Sinema’da izleyicilerle buluşacak.
Aralık Ayının En Yenisi Stanley Kubrick’ten “2001: A Space Odyssey”
Kült filmlerin dahi yönetmeni Stanley Kubrick’in 1968 yılında yazıp yönettiği Arthur C. Clarke’ın Gözcü öyküsünden yola çıkarak beyazperdeye uyarlanan 2001: A Space Odyssey filmi zihin bulandıran bir bilimkurgu senfonisi. Özel efekt uzmanı Douglas Trumbull ile çalışan Kubrick, gelmiş geçmiş en “gerçekçi” uzay tasvirlerini yaratmak için iki yıl boyunca çalışmış ve sinema teknolojisini bu film aracılığı ile çok ileriye taşımıştır. Anlatı ve özel efektlerin sınırlarını zorlayarak teknoloji ve insanlığa dair yeni arayışların da kapısını açan, dört bölümden oluşan bu film 1968 yılının en popüler filmleri arasında yer aldı. 2001: A Space Odyysey, Stanley Kubrick Film, Aralık ayı boyunca farklı günlerde Kundura Sinema’da gösterilecek.

HABERİ YAZAN YAZARIMIZ: Talip ERCAN

avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

192.168.1.1 Router Admin Login