Pazar , 28 Kasım 2021

BEYKOZ 1908’DE YENİDEN YÜKSELİŞ DÖNEMİ BAŞLADI

Beykoz 1908 A.Ş. Son yıllardaki en başarılı sezonunu yaşamakta. 1908 Yılında Ahmet Mithad Efendi ve bir Grup arkadaşı tarafından kurulan Türk Sporunun Asırlık Çınarları arasına adını yazdıran Sarı-Siyahlılarda uzun yıllar devam eden düşüş süreci, bu sezon çok farklı bir seyire dönüştü gibi.

 

100.Yılında yaşanan Şampiyonluğun ardından TFF 2.Ligine çıkan ve ilk sezonu ile birlikte sırası ile TFF 3, BAL Ligi, İstanbul Süper Amatör Ligi, İstanbul 1.Amatör Ligine ( İstanbul PTT ile birleşerek Ligde kalınmıştı )  düşüş süreçleri yaşanmıştı. Beykoz 1908 A.Ş. Takımı geçen sezon son hafta kaçırdığı Yükselme Grubuna bu sezon kalma niyetinde.

Beykoz 1908 A.Ş. Futbol Takımı 2016-17 Sezonuna girerken elinde A Takım düzeyinde bir tane bile oyuncusu kalmayan bir ekip görüntüsü ile futbol otoritelerinin “ Orta sıralarda kalırsa iyi “  yorumlarının muhatabı olmuştu. Sezona Mehmet Yazgan’ın Futbol Direktörlüğü, Bülent Akatay’ın Antrenörlüğünde hazırlık süreci ile başlayan Sarı-Siyahlılarda yaşanan anlaşmazlıkların ardından Yazgan ve Akatay Görevlerini bırakmıştı.

 

Takımın başına geçen Yardımcı Antrenör Dinçay Atmaca Yönetiminde çıktığı karşılaşmalarda üst üste galibiyetler ile ayrılan Boğaziçi ekibi tek beraberliğini Feriköyspor ile deplasmanda yaptığı karşılaşmada yaşamıştı. Beykoz 1908 A.Ş. Takımında ilk yarının son karşılaşması olan Bayrampaşa Altıntepsispor maçının hazırlıkları başladı. izmit escort Sezon başından beri antrenmanlarını Paşabahçe Stadında yapan Türk Sporunun Asırlık Çınarı, Paşabahçespor Yönetimi ile ortaya çıkan bazı problemler neticesinde buradan ayrılmış ve kendi Halı Saha Tesisinde küçük sahada maç hazırlıklarını yapar olmuştu. Beykoz İlçe Spor Kamuoyunun ileri gelenleri her iki kulüp arasındaki problemi çözüme kavuşturmak için bazı girişimlerde bulunmakta.

 

İşte bütün bu maddi-manevi sıkıntıların yanında takım içinde çok iyi bir hava yakalamış olan ve sezon başında “ Toplam takımla başarılı olunmaz “ iddialarının da fazlası ile muhatap olan Sarı-Siyahlılar geriye dönüp bakıldığında İstanbul Süper Amatör Liginin en başarılı takımlarının başında gelmekte. Beykoz Spor Kulübü ile neredeyse Çeyrek Asırlık Yöneticilik-Başkanlık serüveni yaşayan Zeki Aksu Başkanlığındaki Beykoz 1908 A.Ş., müsabakalarının devamının yanında Yenisi yapılacak diye yıkılan ancak yıllardır bir çivinin dahi çakılmadığı Beykoz Stadına döneceği günlerin hayalini de yaşamaya devam etmekte.

 

Beykoz Belediyesince 10 Yıldırı gündemde tutulan ve arasında yeni stadında bulunduğu Spor Kompleksi İnşaatında toprak kazıma çalışması, hafriyat işi dışında bir adım atılmadığı proje hayata geçirilmemiş iken Beykoz İlçe Sakinleri, Beykoz SK Yönetimi ve Taraftarları hiç olmaz ise yıktırılan statlarına her ne şekilde olursa olsun dönme düşüncesinde. Beykoz Kelle İbrahim Arena diye de anılan Statlarında yenileme projesinden bile vaz geçtiklerini beyan eden taraftarlar “ Hiç olmaz ise Türkiye’nin birçok kentinde, ve ilçemizde de Paşabahçe Stadında olduğu gibi bir tribün ve suni çimli bir saha yapsınlar o da bize yeter. Binamızı elden geçirip teslim etsinler yeter. İstanbul’un birçok ilçesinde ki bunlar kimi yerlerde gökdelenler arasında yer almakta, kimi yerde büyük apartmanla r arasına sıkışmış yerlerde yani bulunabilen her yere ilçe belediyeleri statlar yaparken Beykoz Belediyesinin değişik bahaneler öne sürmesini anlayabilmiş değiliz. Eksik olsun modern stat projesi bize tadilatı yapıp stadımızı geri versinler “ demekten kendilerini almamakta.

 

Evet, Beykoz 1908 A.Ş. o kadar sorunla boğuşurken, kıt kanaat imkanlarla kurulan takım, özverili oyuncuları, hiçbir maçta yalnız bırakmayan taraftarları ile bir mucize peşinde koşuyor…merak edilen konu şu ki bu mucize acaba gerçekleşebilecek mi?

 

MUAMMER ERCAN ( BEYKOZ HABER 1908 )

HABERİ YAZAN YAZARIMIZ: Talip ERCAN

avatar

Bir cevap yazın

192.168.1.1 Router Admin Login