Salı , 26 Mayıs 2020

ATATÜRK’ÜN SAMSUN’A HAREKET ETTİĞİ GÜN ÖZEL BİR İZİNLE KUTLANDI

Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da başlattığı Milli Kurtuluş Mücadelesi için İstanbul’dan hareket ettiği 16 Mayıs’a denk gelen gün bu sene Valilikten alınan özel izin ile kutlandı. Geçmiş yıllarda bu özel gün için İASKF tarafından gerçekleştirilen etkinlikler Sokağa Çıkma Yasağı nedeni ile geçtiğimiz yıllara nazaran sınırlı sayıda kişinin katlımı ile gerçekleştirildi.

Bu sene 40. kutlanan etkinliklere TASKK ve İASKF Başkanı ve aynı zamanda TFF Başkan Vekillerinden Ali Düşmez ve Federasyona dahil bazı isimler iştirak ettiler. Atatürk’ün 1 Mayıs Günü Bandırma Vapuru ile hareket ettiği yer olan Sarayburnu’nda gerçekleşen 40.yıl kutlamasında Ali Düşmez, Medya Mesuplarına etkinlik ile ilgili açıklamada bulundu. Valilikten aldıkları özel izin ile günü bir kez daha yaşadıklarını ifade eden Düşmez, bu sene kutlamalarda 40.Yıla ulaşmalarından dolayı da ayrı bir heyecan yaşadıklarını ifade etti.

Koronavirüs salgını nedeni ile 4 günlük sokağa çıkma yasağının olduğu ilk güne denk gelen kutlamalar kapsamında 10 tane tekne ile Sarayburnu’ndan hareket edilip Boğaziçi’nde Bayrak Turu yapıldı. Etkinliklere 18 isim katılırken, Beykoz İlçemizin Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir’de katılımcılar arasında yer alanalardandı.

 

HABERİ YAZAN YAZARIMIZ: Talip ERCAN

avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

192.168.1.1 Router Admin Login