Çarşamba , 22 Mayıs 2019

BEYKOZ 1908 TARAFTARLARINA IRMAKSPOR MAÇI ÖNCESİ CEZA GELDİ

İstanbul Süper Amatör Lig 4.Grubu takımlarından Beykoz 1908 A.Ş. Takımının taraftarlarına Irmakspor maçı öncesi ceza geldi.

3 hafta önce Sultanbeyli 75.Yıl Stadında oynanan Sultanbeylispor-Beykoz 1908 A.Ş. Müsabakasının ardından Ceza Kuruluna sevk edilen Sarı-Siyahlı Kulüp hakkında karar çıktı ve Beykoz Taraftarlarına Yarın ( Cumartesi ) Merkez Efendi Stadında oynanacak zorlu Irmakspor karşılamasına giriş yasağı kondu.

Haberin duyulması Beykoz Tribünlerinde takıma gönül verenler tarafından İnfiale neden oldu. Sultanbeylispor maçı sonrasında Süper Amatör Lig Tertip Komitesi Kararı ile Ceza Kuruluna sevk edilen Beykoz 1908 A.Ş. Takımı, taraftarlarının Statta olmayan koltukları kırmak ile itham edilip, rakip takımın bir oyuncusuna saldırmak ile suçlanmıştı.

Beykoz 1908 A.Ş. Takımının Taraftar Grubu olan Boğazın Yargıçları bu kararı tanımadıklarını ifade ederlerken, ne pahasına olsun bu önemli maçta takımlarına destek olacaklarını belirtmekte. Ligde son oynadıkları ve 4-1 mağlubiyetleri ile kapanan Bağlarbaşıspor müsabakasının ardından Teknik Sorumlusu Şakir Keşkek’in istifa etmesi ile ilk şoku yaşayan Sarı-Siyahlı camiaya gelen ikinci şok ilçede gündemdeki ilk konu oldu.

Bu sezon başında Kadronun kurulmasına oldukça aktif bir çalışma yapan ve birkaç futbolcuyu kendi imkanları ile takıma kazandıran Boğazın Yargıçları, Ligde son oynadıkları ve farklı mağlubiyet yaşadıkları maçtan sonra bile sukunetini muhafaza etmiş maç esnasında rakip takımı alkışlarken maç sonunda ise kendi futbolcularını tribünlere çağırıp destek olmuşlardı.

 

İlerleyen saatlerde ise Boğazın Yargıçları Resmi Facebook Sayfasından şu açıklama yapıldı :

YASAĞI TANIMIYOR, ZEYTİNBURNU’NA AKIN EDİYORUZ!

Hem hukuk hem de ahlak yönünden skandal niteliğindeki bu Deplasman yasağı kararı TFF’nin Türkiye futbolunu yönetme konusundaki yetersizliğinin kanıtıdır.
Futbol birleştirici güçtür; Taraftarlarımıza Futbolu sevdirmek ve özendirmek yerine aldığı kararlar ile soğutan Türkiye Futbol Federasyonu, bizleri adeta ötekileştirmiş ve hedef haline getirmiştir.

Taraftarlarımızın en büyük hakkı olan takımlarını desteklemeleri, keyfi olarak yasaklanmakta, Anayasal hakkımız gasp edilmektedir. Spor ruhuna, insan haklarına aykırı, demokratik toplumlarda kabul edilemez yasaklar konulmaktadır.

Tüm halkımıza ve TARAFTARLARIMIZA çağrımızdır;
Bizler şimdiye kadar bu adaletsizliğe sessiz kaldık ama artık DUR diyeceğiz! Tüm halkımızın, takımımıza ve taraftarlarımıza sahip çıkmaya davet ediyor ve her ne olursa olsun Pazar günü zeytinburnu’na akın ediyoruz. Hiçbir etkinliğimiz iptal olmayacak ve yolumuza devam edeceğiz.

TFF ve il güvenlik kurullarına çağrımızdır ;
Aldığınız bu hukuksuz, keyfi karardan sonra çıkacak her olayın sorumlusu sizlersiniz. Bir an önce ya bu hukuksuzluğa son verin yada biz kendi adaletimizi sağlarız.

Tüm yerel ve ulusal medyaya çağrımızdır ;
Beykozspor taraftarın’a yapılan bu adaletsizliğe daha fazla göz yummayın ve gerekli yazılarınızı gazetelerinize, sitenize manşetten atın. Gazeteci olmak, yazar olmak göz yummak değil, adaletsizliği halkın sesini yazıya dökmektir.

ADALETİN BİTTİĞİ YERDE ANARŞİ BAŞLAR !

| BEYKOZ KURTULUŞ ORDUSU |

HABERİ YAZAN YAZARIMIZ: Talip ERCAN

avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

192.168.1.1 Router Admin Login