Perşembe , 1 Ekim 2020

BEYKOZ 3 TAKIMLA BALLANDIRILDI! BEYKOZ 1908, KAVACIK VE TED İST…

Aylardır gündemdeki yerini korudu, aylardır her gün Beykoz Sevdalıları gelecek resmi yazıyı bekledi…kimi zaman umutlar yok oldu, kimi zaman ise –Bu iş tamam-diye sevinç yaşandı…ve sonunda resmi yazı TFF İstanbul Resmi Sitesinde daha öncede açıklandığı gibi yayınlandı.

2020-21 Sezonunda Beykoz İlçesi 3 takım ile yani Beykoz 1908 A.Ş., Kavacıkspor ve Ted İstanbul Koleji Sk takımları ile Bölgesel Amatör Ligde oynamaya hak kazandı. Özellikle Beykoz 1908 A.Ş. Takımı ve camiası için sevindirici bu haber, çünkü Sarı-Siyahlılar 112 yıllık bir maziye sahip ve yıllardır hiç de olmak istemediği bir ligde yani İstanbul Amatör Liglerinde mücadele etmek zorunda kalmış idi. Şimdi camia TFF 2.Liginde başlayıp, İstanbul 1.Amatör Kümeye kadara süren ( Takım ismi satın alınıp Süper Amatör Ligde kalınmış idi ) bu kötü tablonun tersine döneceği umudunda.
Açıklanan bilgiye göre Bölgesel Amatör Lig dahilindeki toplam 29 İstanbul Takımı iki ayrı grupta toplanıp, İstanbul Yerel Bölgesel Lig gibi maçlarına çıkacaklar. Tabii ki daha şimdiden 2 takımın lige katılım sağlamayacağı konuşulmakta, bu sayının ilerki haftalarda daha da artabileceği hatta 20 takıma bile ineceği iddiasında bulunanlar da yok değil.
Her 3 Beykoz Takımı da maçlarını İstanbul içinde oynayacaklar, deplasmanlı olarak yapılacak çift devreli maçlar sonunda iki gruptaki şampiyonların direk TFF 3.Ligine mi alınacakları, yoksa diğer illerdeki Bal Ligi takımları ile eleme maçlarına mı çıkacakları konusunda ise Bal Ligi Statüsünün açıklanması beklenecek. TFF tarafından katılımcı kulüplerden ” Katılım Parası ” alınıp-alınmayacağı, ya da lig başladıktan sonra çekilme olmaması için bir taahhüt alınıp-alınmayacağı da konuşulan konular arasında.
Öte yandan zaten ortada olan bir Pandemi süreci varken, hatta 16 takımın Yerel anlamda İstanbul’da çıkacakları maçların kararına varılmış iken , şimdiden sonra bütün dikkatler, Pandemi Sürecine çevrilmiş olacak. Maçlar oynansa da oynanmasa da katılımcı takımların hakları korunacağından Bölgesel Amatör Ligin her üç takımımızda da hayırlı olmasını diliyoruz.
İŞTE RESMİ AÇIKLAMA YAZISI

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen Koronavirüs pandemisi nedeniyle bir anlamda hayatın bile durma noktasına geldiği son derece kötü günler yaşadık. Hayatın her alanında olduğu gibi futbolumuz da bu durumdan son derece olumsuz bir şekilde etkilendi ve amatör liglerimizin devam etmesi mümkün olmadı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yetkili kurulları tarafından futbolun geleceği ile ilgili aşamalı olarak kararlar alınırken tamamlanamayan Bölgesel Amatör Lig’den TFF 3.Ligine yükselecek takımlar geçtiğimiz haftalarda açıklanarak Genel Başkanımız Ali Düşmez’in önderliğinde Amatör İşler Kurulu ve konfederasyonumuzun temsilcileri tarafından Bölgesel Amatör Lig’e yükselecek ve düşecek takımların belirlenmesi için yapılan çalışmalar sonucunda ilimizde Süper Amatör Lig Klasman Grubu’nda yer alan 16 takımımızın da Bölgesel Amatör Lig’e yükselmesine karar verildi.

Bilindiği üzere ilimizde Süper Amatör Lig tamamlanmış ve sekizerli iki grup halinde 16 takımımız Klasman Grubunda yer almıştı. Liglerin bitmesine karar verilmiş olması sonrasında 3 Puanlık sistem göz önünde bulundurulduğunda 16 takımımızın hepsinin de kalan beş maçta yükselme ihtimalleri bulunduğundan hareketle bu takımlarımızın mağdur olmamaları için amatör kurul tarafından yapılan müzakere neticesi Bölgesel Amatör Lig’e alınmalarına karar verilmiştir. Verilen bu karara göre İstanbul’daki takımlarımızın Bölgesel Amatör Lig adı altında değil yerel Bal Ligi adı altında iki grup halinde oynaması kaçınılmaz görülmektedir.

Hem Bölgesel Amatör Lig hem de İstanbul yerel amatör ligleri ile ilgili planlama önümüzdeki günlerde açıklanacak olup alınan kararların hayırlı olmasını dileriz.

 

HABERİ YAZAN YAZARIMIZ: Talip ERCAN

avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

192.168.1.1 Router Admin Login