Perşembe , 3 Aralık 2020

BEYKOZ BELEDİYESİ HENTBOL TAKIMININ YARISINA MİLLİ DAVET VAR

THF ( Türkiye Hentbol Federasyonu ) Erkekler Hentbol Süper Liginin Lideri olan Beykoz Belediyesi GSK Takımında yapılan milli davet heyecanla karşılandı. Bu davetin çeşitli nedenlerden dolayı takım kurmakta zorlanan takımda oynayan sporculardan  tanesine yapılması ise takımın yarısı Milli davet aldı diye yorumlandı. 5 Sporcunun yanı sıra Takım Yardımcı Antrenörlerinden Serdar Karaçam ‘da Milli Takım Teknik Kadrosuna davet edilmiş durumda.

Boğaziçi Ekibinde Takım Kaptanlarından Çağlayan Öztürk ile birlikte Kalecilerden Mehmet Emre, Ozan Erdoğan, Samet Kanberoğlu ve Cemal Kütahya EHF Euro 2022 Avrupa Erkekler Hentbol Şampiyonası Eleme Müsabakaları kapsamında A Milli Takım Kampına davet edilirken, hafta sonunda Spor Toto SK ile karşı karşıya gelinecek müsabakanın ardından bu isimler İstanbul’da kampa dahil olacaklar.

2022 Avrupa Erkekler Hentbol Şampiyonası Eleme Müsabakaları kapsamında 4 Kasım Çarşamba günü Hollanda, 8 Kasım Pazar günü de Eskişehir’de Slovenya ile karşılaşacak olan A Milli Erkek Hentbol Takımımız, 28 Ekim – 3 Kasım 2020 tarihleri arasında İstanbul’da kamp çalışmaları yapacak.

İstanbul’daki kamp çalışmalarını Maltepe Spor Salonunda gerçekleştirilecek olan Millilerimiz, 4 Kasım Çarşamba günü Hollanda ile oynayacağı gruptaki ilk maç için bu ülkeye gidecek. 5 Kasım Perşembe günü yurda dönecek olan Ay-Yıldızlı millilerimiz, 8 Kasım Pazar günü Slovenya ile oynanacağı grubundaki ikinci maç için hazırlıklarına Eskişehir’de devam edecek.

Millilerimizin Hollanda ve Slovenya ile oynayacağı müsabakalar TRT Spor 2’den canlı olarak yayınlanacak. Beykoz Belediyesi Hentbol Takımı Antrenörü Mesut Ilgın bu sezon üst üste yaşadıkları sakatlıklar nedeni ile sınırlı sayıda oyunu ile mücadeleye çıkmak zorunda olduklarına dikkatleri çekerken, “ Tabii ki bu sayıda oyuncunun milli takım için davet alması gurur verici. Ligde geride kalan 4 hafta sonunda Lider durumda olmamız ise sevincimizi çifte katlamakta. Sporcularımıza Milli maçlarda şimdiden başarılar diliyorum. Öte yandan Milli maçlar için verilen ara sakatlıkları devam eden sporcularım için iyileşme süreçleri için iyi gelecek ” diye konuştu.

 

Beykoz Belediyesi GSK Hentbol Takımında sezon öncesinde Ameliyat olan Emre Bakır ve Fatih Ateş dışında, ilk hafta maçı sonrasında sakatlık yaşayan takımın tek yabancı oyuncusu Yurıı Babenkov, Takım Kaptanı Ümit Kırkayak müsabakalarda oynayamıyordu. Milli davet alan sporculardan Ozan Erdoğan ile Cemal Kütahya’nın ise hafif sakatlıkları bulunmakta idi.

Öte yandan Beykoz Belediyesi GSK Takımından Milli Takıma giden bir isim de Takım Antrenörlerinden Serdar Karaçam oldu.

HABERİ YAZAN YAZARIMIZ: Talip ERCAN

avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

192.168.1.1 Router Admin Login