Cuma , 29 Mayıs 2020

BEYKOZ NOSTALJİ….MESUT TARICAN ORDU MİLLİ TAKIM KALESİNDE…

Beykoz Merkez Mahallesinin renkli simalarından olan eski Zabıta Memurlarından Mesut Tarıcan, Askerlik Vazifesini yaparken, Ordu Milli Takımının da kalesini korumuş bir isim.

Beykoz İlçesinin unutulmaz Spor Adamı-Öğretmeni Recep Şahin Köktürk’ün öğrencisi de olan Tarıcan, onun teşviki ile Atletizm’de Yüksek Atlama dalında müsabakalara çıkmış.

Aynı zamanda Beykoz Futbol Takımında Kalecilik de yapmakta olan Mesut Tarıcan, uzun boy avantajı ile hava toplarını bırakmaz, ve yaptığı estetik-artistik uçuşlar ile izleyicilerden bol alkış alan bir isim olmuş.

Yukarıdaki Fotoğrafı bize aktarırken o günkü açı adeta yaşamakta idi…” Müthiş bir yağmur altında oynadığımız Bulgaristan maçı golsüz beraberlikle neticelenmişti. Kadroda 1 ve 2.Liglerde top oynayan birçok yetenekli futbolcumuz vardı. O zamanki sahaların durumu da ortada ben sağa sola atlayıp atakları karşılarken, belki bugün okuyanlar inanmayacak olabilir ancak tam 4 kez Kaleci Kazağımı değiştirdim

Mesut Tarıcan Beykoz Futbol Takımında Kalecilik yaparken dönemin Teknik Adamlarının yaptırdığı antrenmanlardaki çalışkanlığı ile bilinmekte. Ünlü Kaleci Rahmetli Sıtkı Taşer, Aydın Kral, Tayfun’un ardından 4.Kaleci olarak A Takım antrenmanlarında bulunur.

İleriki yıllarda ise Beykoz Belediye Başkanlığı kurulunca ilk zabıta memurlarından birisi olmuştu. Tarıcan Ailesi’nin Babaları Haydar Tarıcan Beykoz Kulübünde görev yapan bir isim idi, oğullarından Rahmetli Sefa Tarıcan ile Beykoz Belediyesinden Emekli Levent Tarıcan’da çok uzun yıllar Sarı-Siyahlı Kulüpte malzemecilik yapmışlar idi.

ERHA BEYKOZ HABER AJANSI

HABERİ YAZAN YAZARIMIZ: Talip ERCAN

avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

192.168.1.1 Router Admin Login