Pazartesi , 24 Şubat 2020

BEYKOZ NOSTALJİSİ….1974 BEYKOZ ESNAF KARMASI

ERHA BEYKOZ Nostalji Fotoğraflarında 1974 Yılından bir fotoğraf karesini sizlerle paylaşmak istedik. Beykoz Yalıköy’de bulunanve bir zamanlar Beykozluların sıkı müdavimi olduğu Cevdet Restoran’ın Sahibi Cevdet Nebioğlu’nun oğlu Adem Nebioğlu’nun işlettiği Özlem Çay Bahçesinde yaptığımız sohbette önümüze geldi bu fotoğraf çerçevesi.

Fotoğrafın hikayesini ise Adem Nebioğlu Abimizden dinleyip, tarihe not düşmek babında yazıya döktük…1974 Yılında İlçeler arasında Esnaflar Karması maçları oynanırmış…işte bu fotoğraf karesi de o günlere ait…Şeref Stadında Beykoz Esnaf Karması ile Yeniköy Esnaf Karması maça çıkarlar…ortada bir de Koç vardır iddia niyetine…müsabakayı Beykoz Karması 5-1 kazanır kazanmasına da bekletilen Koş sırra kadem basar…Yeniköylüler Koçu kaybeder !

Gelelim Beykoz Esnaf Karmasındaki isimlere…baştan şunu ifade edelim ki fotoğraftaki isimleri Aden Nebioğlu bizlere aktardı…2 kişide şüphe yaşayınca Yalıköy’ün eski simalarından yardım alıp onları da bulduk. Tabii ki yanlış isimler çıkabilir, benzetme olabilir diye de hatamız olmasın diye de açık kapı bırakalım istedik…belki o sağdaki şu isim değil bu isimdi diyenler olursa haberimizin altına yorumunu da bekliyoruz.

Evet başlayayım artık sağmaya…Ayaktakiler Solda Sağa….Sarı Kemal ( İş Bankasında çalışıyor-Terzi Sadıkoğlu’nun oğlu ), Kaleci Bir Dönem Beykoz Belediye Başkanlığı’da yapan Muharrem Ergül ( Kedi Muharrem ), Seyfi Abinin Oğlu Zafer, Eray Acuner ( Denizcilik Bankası çalışanı ), Eczacı Hamit Olgun Çoşkuntuna ( Olgun Eczanesi Sahibi-O zamanlar okumakta ), Ve Takım Sorumlusu Cevdet Nebioğlu ( Cevdet Restoran’ın Sahibi )

Gelelim oturanlara soldan sağa.…, Rıfkı, Ömer Keskin ( Börekçi ), Rahmetli Ali Özcan ( Kuyumcu Ali ), Mıhcı Ziya ( Ayakkabıcı ), Hüseyin ( Tekel Çalışanı ), Kahraman Sadıkoğlu ( Cevdet Restoran’ın Kasa Çalışanı )

Hani yazımızın başında dedik ya maçta iddia olarak ortada bir koç var ve de kaybolmuştu!!! Cevdet Baba tüm takıma maçtan sonra Restoranında güzel bir ziyafet çeker…bu arada maçta giyilen formalar da Beykoz Spor Kulübünden ödünç alınmıştır…

ERHA BEYKOZ HABER AJANSI

HABERİ YAZAN YAZARIMIZ: Talip ERCAN

avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

192.168.1.1 Router Admin Login