Pazar , 12 Temmuz 2020

BEYKOZ SEVDALISI MOHAÇ BELEDİYE BAŞKANI VEFAT ETTİ

Beykoz Belediyesi heyeti, Macaristan’ın kardeş Mohaç kentinde 21 yıldan bu yana Belediye Başkanlığı görevi yürüten Jozsef Szeko’nun vefatı dolayısıyla kente giderek taziye ziyaretinde bulundu.

Mohaç halkı tarafından çok sevilen ve ani şekilde vefat eden Başkan Jozsef Szeko 11 yıldır devam eden kardeş şehir ilişkileri kapsamında birçok kez Beykoz’a gelmiş ve Türk kültürünün Macaristan’da tanıtılmasına katkıda bulunmuştu.

Başkan Jozsef Szeko ilçede geçen yıl düzenlenen “Kardeş Şehirler 10. Yıl Gala Gecesi”ne de katılarak dostluk ve kardeşlik mesajları vermiş, Beykoz ve Mohaç’ın kardeş şehir ilişkilerinin hafızası ve tanığı olan  “Mohaç Hatıra Kitabı“nın hazırlanmasına da destek vermişti.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın talimatı üzerine kente giden Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam ve Beykoz Belediyesi İletişim Koordinatörü Enes Buladı Başkan Jozsef Szeko’nun cenaze törenine iştirak etti.

Heyet Başkan Murat Aydın adına Başkan Jozsef Szeko’nun yakınlarına ve Mohaç halkına taziye dileklerini iletti.

Başkan Murat Aydın: “Mohaç Halkının Acısı Bizim Acımızdır”

Başkan Jozsef Szeko’nun vefatı dolayısıyla üzüntüsünü dile getiren Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Beykoz Belediyesi kardeş şehir çalışmalarını incelediğimde kendisinin her iki şehir arasında  dostane tavırlarına, vefa, iyi niyet ve nezaketine tanıklık ettim. Kendisini çok daha yakından tanımak ve heyetiyle birlikte belediyemizde ağırlamak niyetindeydik. Mohaç halkının acısı bizim acımızdır, kederlerini yüreğimizde hissediyor, taziyelerimi iletiyorum” dedi.

HABERİ YAZAN YAZARIMIZ: Talip ERCAN

avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

192.168.1.1 Router Admin Login