Cuma , 23 Ekim 2020

BEYKOZ SK 113 YILINDA KULÜP BİNASINI GERİ İSTİYOR

Beykoz Spor Kulübü 113.Kuruluş Yıldönümü için Beykoz Stadında özel bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda ana tema Beykoz Spor Kulübünün uzun yıllardır kullanmakta olduğu ilçe merkezi girişindeki Tarihi Kulüp Binasının durumu idi.

Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, Kulüp binasının analarının ak sütü gibi kendileri, yani Beykoz Spor Kulübünün olduğunu ifade ederken, yıllar önce bakım-onarım masraflarının ağırlığı nedeni ile Gençlik Spor Bakanlığının mülkiyetine geçen bina ile ilgili üst kullanım hakkının yeniden kendilerine verilmesi talebini yeniledi.

Başkan Aksu, Beykoz İlçesinde bina ilgili bir referandum yapılması durumunda açık farkla burasının Beykoz ilçe Kulübüne verilmesi kararının çıkacağı iddiasında bulundu. Aksu, yaşanan süreçte kendilerine çok farklı siyasi düşüncelerden, Sivil Toplum Kuruluşlarından ve ilçe kamuoyunun önemli simalarından gerek sosyal medyadan gerekse de bizzat gelip verilen desteğin kendilerine moral motivasyon kattığını söyledi.

Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, Beykoz’da önemli bir eksikliğin de kurumlar ve diğer alanlarda yaşanabilecek anlaşmazlık ortamlarında arabulucu sıfatına sahip isimlerin olduğunu belirtirken, geçmiş dönemlerde bu yönde Beykoz İlçesinde görev ve sorumluluk üstlenen isimlerin olduğuna dikkat çekti. Başkan Aksu geçtiğimiz haftalarda yeni Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli’yi Beykoz Kulüpler Birliği olarak ziyaret ettiklerini hatırlatırken, Çiçekli’nin kendilerinde poiztif bir izlenim bıraktığına vurgu yaparak ” Sayın Kaymakamımızdan bu anlamda bir arabuluculuk yapması ricasında bulunmak istiyorum. Konunun muhataplarını bir toplantıda bir araya getirirse en aklıselim kararın ortaya çıkacağını umuyorum ” diye konuşu.

 

Beykoz Spor Kulübü’nün 113.kuruluş yıldönümünü olan 28 Eylül Günü düzenlemiş olduğumuz basın toplantısına katılımınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
113 yıl…
Dile kolay…
İkinci meşrutiyetle yaşıt, Türk spor tarihinin asırlık çınarlarından biri olan Beykoz Sporumuzun doğum gününü kutluyoruz.
113 yıl…
Profesyonel liglerde, amatör liglerde gerek futbol gerek basketbol gerekse sporun diğer branşlarında onbinlerce mücadele…
Binbir emek ve çabanın biriktirdiği asırlık bir çınar.
Bizler Beykoz Spor Kulübü’nü yönetme onuruna sahip kişiler olarak almış olduğumuz vazifeden onur duyuyor, bayrağı yere düşürmemek ve her gün bir adım daha ileriye taşıyabilmek için canla başla çalışıyoruz.
Çok iyi biliyoruz ki kulüp başkanları, yöneticiler, belediye başkanları, yerel yönetimler velhasıl kelam tüm makamlar gelip geçicidir. Esas olan kurumdur.
Beykoz Spor Kulübü olarak son yıllarda çok ciddi mali sorunlar yaşadık ve sorunları aşma yolunda çoğu kez gerçekten desteğine ihtiyaç duyduğumuz yapıları maalesef yanımızda göremedik.
Kalıcı ve istikrarlı bir gelir kaynağına sahip olmayan yapıların hemen her faaliyeti adı amatör olsa da profesyonelliğe dönüştüğü bir ortamda uzun süre ayakta kalması beklenemez.
Beykoz Spor Kulübü maalesef böyle bir gelir kaynağına sahip değildir. Geçmiş yıllarda ilçemizi yönetmek adına görev üstlenenlerin bu konuda gerekli ve yeterlli adımları atmadıkları ya da atamadıkları herkesin malumudur.
Ancak Beykoz Spor Kulübü’nün Beykozluların kalbindeki yeri sadece bir spor kulübü olarak görülemez.
Beykozlu olmanın, Beykoz’da yaşamanın, Beykoz’a sahip çıkmanın yoludur kulübünle bütünleşmek…
Son günlerde Beykoz kamuoyunu meşgul eden tarihi kulüp binamız meselesine de bu çerçeveden bakılması gerektiğine inanıyoruz.
Ve diyoruz ki; kim ne karar alırsa alsın tarihi kulüp binası Beykoz Spor’un malıdır ve eninde sonunda Beykoz Spor’un olacaktır.
Kararın yanlışlığını yumuşatma adına kütüphane veya başka bir bahaneye sığınmak bu süreci geciktirir ancak engelleyemez.
Tarihi binanın bir bölümünün kütüphane olarak hizmet vermesine karar verilmesi bu yapının Beykoz Spor Kulübü tarafından kullanılması gerektiği doğrusunu ortadan kaldırmaz.
Ayrıca konuyla ilgili hemen herkes tarafından çok iyi bilinmektedir ki 21.yüzyılın dijital olanakları sayesinde başta Milli Kütüphanemiz olmak üzere ulusal ve uluslararası kütüphaneler bina içlerine hapsolmaktan çıkmıştır. Kütüphane olarak hizmet veren yapıların müdavimleri yok denecek kadar azalmıştır.
Bu durumu değerlendirmek için âlim olmaya gerek yoktur. Bir kez daha tekrar ediyoruz. Kütüphane ya da başka bir bahane yoluyla tarihi binamızın elimizden alınmasına seyirci kalmayacağız.
Bu durum siyasi bir mesele değildir.
Kendini Beykozlu olarak gören her aklıselim insan, hakkın sahibine teslimi konusunda hemfikirdir. Siyaseten birbirinden çok farklı konumda olan ve ilçemizin kanaat önderleri arasında bulunan pek çok kişinin sosyal medya paylaşımları da göstermektedir ki Beykoz halkı kulübüne ve 113 yıllık tarihine sahip çıkmaktadır.
Beykoz Spor Kulübü yönetim kurulu olarak Beykoz Belediye Başkanı Sayın Murat Aydın’ı bir Beykozlu gibi davranmaya ve hakkı sahibine teslim etmeye davet ediyoruz.
Beykozlular var oldukça, Beykozlular sahip çıktıkça, Beykozlular yaşadıkça Beykoz Spor Kulübü de sonsuza kadar ayakta kalacaktır.

BEYKOZ SPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU

HABERİ YAZAN YAZARIMIZ: Talip ERCAN

avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

192.168.1.1 Router Admin Login