Pazar , 24 Ocak 2021

COŞKUN TOSUN ” BEYKOZ 30 SENE ÖNCESİNİ BİLE ARAR HALE GELDİ “

COŞKUN TOSUN, “ BEYKOZ ADETA TERK EDİLMİŞ BİR SURİYE KASABASINA BENZİYOR “

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, Hafta Sonun son programını Şahinkaya’da bulunan Ordu Mesudiye Beşbıyık Köyü Derneğinde gerçekleştirdi. Toplantıya Mesudiye Beşbıyık Köyünden gelip yıllar önce burayı mesken edinmiş vatandaşların yanı sıra çok sayıda Ardahanlı da katılım sağladı.

Dernek Başkanı  Ali Erdoğan’ın yapmış olduğu açılış konuşması ile başlayan toplantıda CHP Başkan Adayı Coşkun Tosun, 3 Dönem İncirköy Mahallesi Muhtarlığının ardından kendi talepleri le bu göreve aday olmayan ve 31 Mart Seçimlerinde Beykoz Belediye Meclis Üyesi Adayı gösterilen Şefik Yavuzyılmaz’ın yanı sıra Beykoz’a ait imar-tapu ve bu yöndeki diğer projeler ile seçimlerin kazanılması halinde önemli bir görev üstlenecek olan Mimar  Ahmet Erkutoğlu’na da sözü verdi.

Tosun, Partisinin Mevcut Belediye Meclisi Adaylarından Gülay Demirel ve Aydın Habil’in yanı sıra Belediye Meclisi Üyesi Adaylarından bazı isimlerin de hazır bulunduğu toplantıda 31 Mart Seçimlerinin ardından 1 Nisan Sabahından itibaren Beykozluların ” Ohh deyip derin bir nefes alacağı ” iddiasında bulunurken, Beykoz’un mevcut konumuna da ilginç bir benzetmede bulundu ve, ” Beykoz 30 sene öncesine dönmüş durumda, adeta terk edilmiş bir Suriye Kasabasına benziyor ” dedi.

Beykozluların, ötekileştirilmekten, ayrıştırılmaktan, hakaret işitmekten bıkıp usandığını söyleyen Coşkun Tosun, ” Bizim Yönetimimizde hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, ayrıştırmayacağız, hakaret bizden duymayacaksınız. Beykoz’da yıllardır yarım-yamalak yapılan bir 2B uygulması dışında sorunların çözümü için bir tek adım atılmadı, bir arpa yolu yol alınmadı. 35 Yıllık Memuriyet hayatı, 25 yıl Değişik görevlerde Belediyede görev yapmış bir kardeşiniz olarak, bizlere -Artık elini talın altına koy- diyenlere kayıtsız kalmayarak yola çıktık. Beykozlulara hep bir bahane ürettiler, vatandaşlarımız artık her şeyi görmekte ve bu seçimlerde bir kırmızı kart göstermekte kararlı. İnnaı nereye gitsem, hangi programa katılsam Beykozlular kan ağlamakta.16 Yıldır Beykoz’da hiçbir derde derman olmayan, çözüm üretmeyenler şimdi çıkmış gelin bize bir 5 yıl daha verin bu kez kesin çözeceğiz diyerek milletin aklı ile adeta alay etmekte ” diye konuştu.

Coşkun Tosun seçim sürecinde birçok programında dile getirdiği Ak Parti’nin Zeytinburnu Belediye Başkanlığı yaparken Beykoz’dan aday gösterdiği Murat Aydın’a atıfta bulunarak, -İthal Başkan Adayı-tanımlamasını bir kez daha kullanırken, 312 Bin Km lik Beykoz’u öğrenmeye 5 yıllık süresinin dahi yetmeyeceğini söyledi.

CHP Adayı Coşkun Tosun programın bir bölümünde ise “Yaşanacak Beykoz için 41 Proje “ başlığı altında toplanan Seçim Dönemi Projelerinden bazılarını başlıklar halinde katılımclara aktardı.

Programın son bölümünde ise katılımcılardan gelen soruları yanıtlayan Coşkun Tosun, Ordu Mesudiye Beşbıyık Köyü Derneğindeki toplantısından gayet memnun ayrıldı.

HABERİ YAZAN YAZARIMIZ: Talip ERCAN

avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

192.168.1.1 Router Admin Login