Pazar , 12 Temmuz 2020

KUNDURA SİNEMADA KASIM VE ARALIK AYLARINDA ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİLERİ OLACAK

Türkiye’nin en önemli endüstriyel kültürel miras alanlarından biri olan Beykoz Kundura bünyesinde faaliyet gösteren Kundura Sinema ve Kundura Sahne hazırladığı ücretsiz, eğlenceli ve öğretici programları ile genç ve yetişkinleri kültür ve sanatla buluşturmayı hedefliyor.

 

Genç ve yetişkinlere Yönelik Ücretsiz Film Gösterimleri Kundura Sinema’da

Kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan Kundura Sinema ilkini 16. İstanbul Bienali kapsamında gerçekleştirdiği ücretsiz gösterimlerine Kasım ve Aralık programında da devam edecek.

Apollo 11’in Ay’a inişinin 50. yıl dönümünü ücretsiz film gösterimleri ile kutlayacak olan Kundura Sinema, iki kısa ve bir orta metraj film gösteriminden oluşan programında gerçek ile kurgu arasında köprü kuran filmleri izleyicilerle 17 Kasım Cumartesi15 Aralık Pazar ve 22 Aralık Pazar günleri saat 19.30’da ücretsiz olarak Kundura Sinema’da buluşturacak.

Gençlerin ve yetişkinlerin kültürel birikimine sinema aracılığı ile katkıda bulunan Kundura Sinema hazırladığı ücretsiz gösterim programı ile başta Beykoz’da yaşayan sinemaseverler olmak üzere daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

Ücretsiz gösterimlere katılmak isteyen izleyiciler buradaki linkten form doldurarak katılım sağlayabilecekler.

Çocuklar İçin Ücretsiz Film Gösterimleri Beykoz İlçesi Çevre Okulları ile Başlıyor

Kundura Sinema ücretsiz gösterimleri ile daha önce sinemaya gitme fırsatı bulamamış genç ve yetişkinler beyazperde ile buluşuyor. Animasyon türünde olan “Kabakçığın Hayatı” filmi Beykoz ilçesi çevre okul öğrencileri ile Kundura Sinema’da Kasım ayında buluşmaya hazırlanıyor. Fransa- İsviçre ortak yapımı olan bu film kimsesiz çocukların gözünden dünyayı öğrenciler ile buluşturuyor. Claude Barras tarafından yönetilen “Kabakçığın Hayatı” 86. Akademi Ödülleri’nde en iyi animasyon film dalında da yarıştı.

HABERİ YAZAN YAZARIMIZ: Talip ERCAN

avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

192.168.1.1 Router Admin Login