Perşembe , 25 Şubat 2021

MERT YILMAZ KARİYERİNDE YENİ BİR SAYFA AÇMAK İSTİYOR

Beykoz 1908 A.Ş. Takımı Altyapısından yetişen, Sarı-Siyahlı Forma altında şampiyonluklar yaşayan Mert Yılmaz kariyeri için artık yeni bir sayfa açma düşüncesinde.

Futbola 2013 Yılında Beykoz 1908 Altyapı Takımlarında çıkan lisanslı ile başlangıç yapan başarılı oyuncu 4 sezonluk macerasında kaydettiği goller ile birçok takımın transfer listesinin başında yer almıştı. Beykoz’un Gol Makinası bu teklifler içinde Galatasaray’ı tercih edince 2016-17 Sezonundan itibaren Florya’nın yolunu tutar.

Beykoz Futbol Kamuoyunda Mert Yılmaz’ın Galatasaray’a gitmesinden sonra farklı yorumlar gelir…kimisi orası kurtlar sofrası harcanır gider derken, kimisi ise onun Türkiye’nin tanıyacağı bir yıldız olacağı iddiasında idi.

Mert Yılmaz 15 Yaşında gittiği Sarı-Kırmızılı Takımda U16 Yaş Takımı kadrosunun değişmez isimlerinden biri olmayı başarır. Kadroda birçok milli oyuncu da varken, tabiri caizse elle tutulan bir yıldız olur. Üstün fiziği ve hırsı, azmi ile U19 Yaş Takımında yer bulur. U21 Takımı kadrosunda da yer alır.

Beykoz 1908 Altyapısından yetişen yıldız oyuncu Galatasaray’da iken gerek Anadolu, gerekse de İstanbul Takımlarından gelen birçok teklifin muhatabı olmuştur artık. Mert Yılmaz, kendinde emeği olan Beykoz 1908’deki Altyapı Sorumlusu Abisi Mehmet Şahin’in de yönlendirmesi ile TFF 1.Ligine çıkan Ümraniyespor’a transfer olur. Kırmızı-Beyazlı ekipte U19 Yaş Takım kadrosunda iken A Takım ile antrenmanlara çıkmaya başlar.

Ama Ümraniyespor’daki serüveninde işler tersine gitmeye başlar, yaşadığı bazı sıkıntılar sonrasında 2019-20 Sezonunda ikinci transfer döneminde İstanbul Süper Amatör Lig Klasman Grubunda Bölgesel Amatör Lige çıkma maçları yapacak olan Beykoz 1908’e geri döner…Mert Yılmaz’a bıraklım sözü ” Ümraniyespor’da hiçte ummadığım şeylerin muhatabı olunca antrenmansız kalmamam gerekmekte idi. Bu nedenle yetiştiğim kulübüme geri döndüm ancak nedense burada da maalesef iyi bir ortam bulamadım. Bilindiği üzere Pandemi süreci ile birlikte Amatör futbol karşılaşmaları da iptal edilince kendi kendime –Mert artık yeni bir sayfa açma zamanın geldi…çok çalışıp azmedeceksin ve yeni bir başlangıç yapacaksın– dedim. Beykoz 1908’den ayrılma düşüncemi Başkanıma ilettim. 2020-21 Sezonunda başlayan 2.Transfer dönemi için yapılan teklifleri değerlendirmeye başladım. Bu arada kendime sıkı bir antrenman programı da hazırladım. Fiziken de mental olarak da kendimi hazır hissediyorum. İstanbul dışından da takımların olduğu bazı teklifler var, ben bu kez en doğru kararı verme niyetindeyim. Herşeyin hayırlısı…” 

Mert Yılmaz başarılara aşina bir isim…Alibahadır’da bulunan TFF Celal-Meral Aras Spor Lisesi ile Türkiye Şampiyonluğu yaşamış bir yetenek. Galatasaray ile de Türkiye Şampiyonluğu ve U19 Türkiye Süper Kupası Şampiyonluğu yaşamış bir yetenek.

Mert Yılmaz’ı Beykoz altyapısında ilk senesinden beri tanıyan , yeteneklerini çok iyi bilen biri olarak da genç kardeşimize çıkmış olduğu bu yeni yolda başarı dileklerimde bulunmak isterim…umuyorum ki eski parlak günlerine yeniden dönecek.

HABERİ YAZAN YAZARIMIZ: Muammer ERCAN

avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

192.168.1.1 Router Admin Login