Pazartesi , 24 Şubat 2020

METİN YILMAZ, ” BİZE YİNE HÜSRAN “

BİZE YİNE HÜSRAN

Tüm amatör futbolseverlerin heyecanla beklediği, büyük çekişmenin yaşandığı ve takımların tüm güçleriyle mücadele ettiği Süper Amatör Lig Klasman maçları başladı ve tüm hızıyla devam ediyor.

Ancak biz Beykozlular için maalesef bu büyük heyecan, koca bir hayal kırıklığına döndü… Bu sene en az birinin BAL ligine yükselmesini beklediğimiz Beykoz ilçemizi temsil eden takımlarımızdan Kavacıkspor ve İstanbul Mesudiyespor maalesef 4.hafta sonunda ligin dibine demir atmış durumdalar.

Oysa takımlarımız gruplarında çok iyi maçlar çıkararak klasmana yükselmeyi başarmışlardı. Özellikle İstanbul Mesudiyespor grubunda açık ara farkla şampiyon olarak beklentilerini Bölgesel Amatör Lig olarak belirlemişti.

İstanbul Mesudiyespor Klasman maçları öncesinde kadrosunda büyük revizyona giderek, neredeyse tüm kadrosunu yenileyerek Antalya kampına gitmiş, moral depolayarak Klasman maçlarına başlamıştı.

İlk hafta alınan Küçükyalı Yelkenspor beraberliğini herkes iş kazası olarak nitelerken ve İstanbul Mesudiyespor’un ilerleyen haftalarda açılmasını beklerken ikinci haftada alınan farklı İfaspor mağlubiyeti herkese soğuk duş etkisi yaratıyordu.

3.Hafta karşılaşmasına çıkarken, yeni bir çıkış ve son şans olarak gözüken Vefa karşılaşmasında Mesudiyespor’da tabiki hedef mutlak galibiyetti. Sahada güzel bir oyun sergileyen Mesudiyespor maçın sonlarına yaklaşırken 3-1 skor üstünlüğüne sahipti. Ancak ne olduysa Vefaspor’un oyuna 2 oyuncu değişikliği müdahelesi rüzgarı tersine çevirdi. Vefaspor 10 dakika içerisinde 3-1’lik skor dejavantajını 4-3 lehihe çevirmeyi başardı ve temsilcimizin ümitlerini yıktı.

4.hafta maçına çıkarken az da olsa ümitleri yeşertmek adına Sekbanlarspor maçına çıkan Mesudiyespor maalesef maçta varlık gösteremeyince sahadan 1-0 mağlup ayılarak az olan ümitlerini tamamen sahada bıraktı. Bundan sonra kalan haftalar artık prestij mücadelesi olacak. Maalesef Mesudiyespor da kadro revizyonunda maya tutmadı ve gerekli takımdaşlık oluşmadığından koca bir sene hüzünlü bitti.

Kavacıkspor ise mütevazi kadro yapısına gerekli gördüğü bölgelere takviyeler yaparak klasman maçlarına başladı. İlk hafta mücadelesinde güçlü Ortaköyspor’a diş geçiremeyen temsilcimiz sahadan 3-1 mağlubiyetle ayrıldı.

İkinci hafta mücadelesinde ise Küçükyalı Yelkenspor’a 1-0 kaybeden ekibimiz bir diğer hafta İfaspor’a 3-1 ve son olarak Vefaspor’a 2-1 kaybederek henüz grupta puanla tanışamadı. Kavacıkspor adına da beklenen Klasman başarısı bu sene için sona erdi ve ümitler başka bahara ertelendi.

Beykoz takımları olarak maalesef son olarak 2015-2016 sezonundaki Paşabahçespor’un Bölgesel Amatör Lig macerasının ardından bu sene de Bölgesel Amatör Lig hasretini dindiremedik.

İnşallah önümüzdeki sezon bu sezondan dersler çıkartarak, daha güçlü ve daha sistematik şekilde takımlarımız yeni sezona güçlü bir şekilde başlayarak ilçemizin Bölgesel Amatör Lig hasretini dindirirler. Beykoz bu heyecana inanın çok uzak kaldı.

Yazımı sonlandırırken Yüce Türk Ordumuza devam eden Afrin harekatında başarılar dilerken, kahramanca savaşarak şehit olan Mehmetçiklerimize Allahtan rahmet, yakınlarına ve Yüce Türk Ulusuna başsağlığı dilerim.

S

HABERİ YAZAN YAZARIMIZ: Muammer ERCAN

avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

192.168.1.1 Router Admin Login