Çarşamba , 8 Temmuz 2020

TALİP ERCAN İLE HAFTA SONRASI, ” SÜRPRİZ SONUÇLAR İLE BAŞLADIK “

İstanbul Süper Amatör Ligde 2019-20 Sezonu karşılaşmaları başlarken, ilk haftadan sürpriz sonuçlar da peş, peşe geldi.

Beykoz 1908 A.Ş. Takımının Kumburgazspor ile yapacağı maçtan, hiç kimse galibiyet dışında bir skor beklemiyor idi. Nitekim güzel bir oyun neticesinde alınan galibiyet camiada güzel bir hava yarattı. Şimdi bütün dikkatler hafta sonunda yapılacak olan zorlu Kartal Bulvarspor maçına çevrilmiş durumda. Kumburgazspor maçı sonrasında özel açıklamada bulunan Teknik Sorumlu Aydın Düzgün artı ve eksilerini çok iyi etüt etmiş göründü. Bu da Kartal Bulvarspor maçı öncesinde teknik anlamda iyi bir sonuç ortaya çıkaracak gibi.

Ortaçeşmespor, sezonun ilk maçını evinde Yenibosnaspor ile oynarken almış olduğu 2-2’lik beraberliğin hüznünü yaşadı. Maçta bazı hatlarında sorunlar yaşayan ve beklentilere cevap veremeyen futbolcular kenarda Teknik Sorumlu Çetin Nalbantoğlu’nun bir hayli strese soktu. Bizim de takip ettiğimiz müsabakada hazırlık maçlarında çok iyi görüntü veren bazı futbolcu kardeşlerimiz maalesef vasatı aşamadı. Öte yandan bahane olarak algılanmasın sanki maçta 2 pozisyonda son adam kuralı doğrultusunda 2 Kırmızı Kartta gelebilirdi. Ancak bu beklenmedik futbol için bir bahane olmamalı.

Paşabahçespor, kadrosunda genç oyuncuları ile dikkat çekerken, ilk haftanın mağlupları arasına dahil oldu. oysa özellikle ikinci yarının başlarında birçok pozisyon bulan temsilcimiz bunlardan yararlanamazken direkten dönen topu da işin şanssız tarafı oldu.

Soğuksuspor’a ise ayrı bir paragraf açmak gerekir…Beykoz’un Süper Amatör Lig temsilcileri arasında daha önceki paylaşımlarımda da ifade ettiğim gibi en sıkıntılı takımımız idi. Hatta futbola ara vermiş isimler dahi kadrosunda bulunmakta. Bütün maddi-manevi olumsuzluklara karşın yüreklerini ortaya koyup deplasman galibiyeti ile ilçeye döndüler. Bu skor onları diğer haftalar için de diri tutacaktır.

TED İstanbul Koleji, takım olarak belki de ilçede en kaliteli isimlerden kurulu ekip görünmekte iken şok bir yenildi ile lige giriş yaparak herkesi şaşırttılar. Ancak ilerleyen haftalarda üst sıralara doğru çıkış süreci yaşamalarını bekliyorum. Süper Amatör Lige alışma süreçlerini kısa tutmaları gerekmekte.

Çavuşbaşıspor’da iyi kadrosu olan takımlarımızdan olmasına karşın haftayı tek gollü mağlubiyet ile kapattı. iç saha maçlarında puan kaybı yaşamamaları gerekmekte. Kendileri açısından bariz bir penaltılarını hakemin es geçmesi ise bu yönde eleştirileri de beraberinde getirdi.

Kavacıkspor haftayı rakibi lige katılmadığı için ihraç edildiği için 3 gol 3 puanlık bir hükmen galibiyet yaşadı. Hazırlık döneminde en başarılı ve hazır takım olarak dikkatleri çekmiş idi.

İstanbul Mesudiyespor’da ilk haftanın mağlupları arasında yer aldı. iyi bir kadroları var ve başlarında da maçları çok iyi etüt eden Dinçay Atmaca gibi bir Teknik Sorumlunun alması avantajları. İlerleyen haftalarda seri galibiyetler almasın bekliyorum.

İstanbul 1.Amatör Ligdeki 3 temsilcimizden Çubukluspor ve Gümüşsuyuspor haftayı galibiyet Kanlıcaspor ise mağlubiyet ile kapattı. Beykoz Stadında izlediğim Çubukluspor, geçen sezon Süper Amatör Ligde pişen gençleri ile farklı galibiyete sıklıkla imzasını atacak gibi. Kanlıcaspor ise şanssız bir deplasman mağlubiyeti yaşadı. İç saha maçlarında ise kolay, kolay puan vermeyecek gibiler. Gümüşsuyuspor ise haftayı deplasman galibiyeti ile kapatırken, 2.haftada galibiyet ile tanışan takımımız oldu.

HABERİ YAZAN YAZARIMIZ: Talip ERCAN

avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

192.168.1.1 Router Admin Login