Salı , 26 Mayıs 2020

TALİP ERCAN İLE HAFTA SONRASI, ” SÜRPRİZLER PEŞ, PEŞE GELDİ “

Hafta sonunda sonucu en fazla merak edilen maç şüphesiz Beykoz 1908 A.Ş.-Kartal Bulvarspor müsabakası idi…yılların ardından ki şaka, maka 8 yıl sonra Beykoz Stadında dönülen maçtan maalesef mağlubiyet ile ayrıldık. Bunun değişik nedenleri olduğu kanaatindeyim.

Direklerden dönen top, kendi kalemize gol atma şanssızlığı, ve de hakemin kararları. Sadece birine bakacak olursam stat içinden yaptığımı çekimdeki gibi bir golümüz güme gitti. Defalarca izledim ben bir şey göremedim…en azından 1 puanımız güme gitti…oysa o gol verilse idi çok farklı bir motivasyon da beraberinde gelecekti.

Bu maçta futbolcu kardeşlerim, sanki aşırı motivasyonun kurbanı oldular gibi de…Beykoz gibi 112 yıllık tarihi olan, müthiş bir taraftar desteği olan takımda ilk kez iç saha maçına çıkmak ister istemez heyecan vede pozisyonlarda kilitlenme anı yaşatacaktı ve de yaşattı da.  Aşırı efor erken tüketildi…bu arada rakibin gücünü de inkar etmeyelim, makine düzeni ile sahada mücadele ettiler…Bölgesel Amatör Lige yeniden dönmek için kadro oluşturmuşlar.

Maç sonunda sahayı terk eden rakip takım oyuncuları alkışlanırken, bazı taraftarlarımız ise protesto ettiler ki doğaldır. Ancak kendi oyuncularımız isterlerse en kötü maçını oynasın küfürler hakarete uğramamalı idi. Gönül elbette eze, eze yenmeyi ister de olmayınca olmuyor. İlk fırsatta hakaret hoş olmadı ve de yakışmadı.

Beykoz’un Süper Amatör Lig takımlarında ikide iki yapan Soğuksuspor’u ayakta alkışlıyorum. Tüm sıkıntılara karşın, Mustafa Ülker Yönetiminde 100’de 100 konsantre ve istek ile maçı geriden gelip kopardılar. Ben Soğuksu Mahallesi taraftarlarına takımlarına geçmiş yıllarda olduğu gibi daha çok destek olmasını bekliyorum, çünkü bunu futbolcular fazlası ile hak ediyor.

Paşabahçespor haftayı galibiyetle kapatan takımlarımızdan oldu…kadro darlığını aşmak üzere olan Yeşil-Kırmızılı ekip kaliteli isimleri ile sürpriz skorlara imza atacak gibi. Zaten her takımda her bölgede birer yetenekli, usta ayak olsa başarı gelebilir, ki Paşabahçe bunu yakalamış görünmekte. Osman Kayagil ise attığı 3 golle güzel futboluna deplasman maçında da devam etti.

Kavacıkspor biri hükmen olmak üzere iki galibiyet ile lige başladı…Allah nazardan saklasın diyorum, ilçenin en hazır takımı olarak görmekteyim. Tabii ki geniş kadrosunu da hesaba katmak lazım. Rekabet her zaman başarıyı da getirmekte.

İstanbul Mesudiyespor takımı ikinci maçında galibiyetle tanıştı. İyi bir kadroya sahipler…başlarında Dinçay Atmaca gibi oyunun gidişatını okuyabilen bir kaliteli hocaları var… Soğuksu için dediğim gibi bunca Mesudiyeli varken, hafta sonunda 2 saatini ayırıp tribünlere gelseler, görsel anlamda da bir güzellik yaşanacak.

Ortaçeşmespor takımı beni hayal kırıklığına uğratmıyor değil…nedense maçlarda bir bezginlik hali yaşıyorlar. Oysa her biri şampiyonluklar yaşamış iyi oyuncuları var. Kadro darlığı nedeni ile galiba yerim garanti diyen isimler var. Bu andan sonra nasıl olur bilemem ancak kadroya transfer dönemi kapanmadan takviye yapılması şart.

Çavuşbaşıspor haber bölümümüzde de değindiğimiz gibi kendi tarihlerine not düşülecek bir galibiyete imza attılar. Senede birkaç kez ancak gidebildiğim Çavuşbaşı Sahasında siftahı yapamadık. Geçmiş yıllara göre bu sezon haberleri genelde kendi büromdan yaptığımızdan onları da bu şekilde takip edebiliyorum. Sağlık problemim dolayısı ile fazla yoğunlaşamıyorum, en yakın yere gidiyorum. Ben iç saha maçlarında kolay, kolay puan vermeyecekleri kanaatini taşıyorum.

TED İstanbul Koleji Takımı haftayı 9 gollü bir galibiyet ile kapatarak, 3 puanla tanıştı. Bu arada İstanbul 1.Amatör Ligdeki takımlarımızdan da bahsetmek istiyorum. Hafta sonunda Gümüşsuyuspor maçını takip ettim. Kamil Çolak Yönetimindeki kadroları maçta bazı bölümlerde zorlansalar da sonuçta farklı bir galibiyete imzalarını attılar. Bu sene de sakatlıklar erken başladı, maçta ilk bölümde sakatlık yaşayan Çağdaş Kaya kardeşime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Kanlıcaspor kendi sahasında berabere kaldı. Ligde orta sıralarda bir yerde devam edecek gibiler. Ancak ben özellikle deplasman maçlarından sürpriz galibiyet haberlerini almayı bekliyorum. Bireysel anlamda iyi yetenekli oyuncuları fazlası ile var. Çubukluspor ise yer aldığı grupta Bay olduğundan  hafta sonunu maç yapmadan geçti.

HABERİ YAZAN YAZARIMIZ: Talip ERCAN

avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

192.168.1.1 Router Admin Login