Pazar , 28 Kasım 2021

TOKAT’A BOĞAZİÇİ RÜZGARI FAZLA YARAMADI!

Türkiye Hentbol Federasyonu ( THF ) Erkekler Hentbol Süper Liginde mücadele eden Beykoz Belediyesi GSK Hentbol Takımı evinde konuk ettiği Tokat Gençlik Takımı karşısında salondan farklı bir galibiyetle ayrıldı 38-26

Salon : Recep Şahin Köktürk Spor Salonu

Hakemler : Okan Erkan Yurt-Abdullah Özdeniz

Beykoz Belediyesi GSK : Burak Turan 1 ( Mehmet Emre ), Fatih Ateş 6, İlkan Keleşoğlu 5, Tahir İlkbahat 5, Ozan Erdoğan 1, Ömer Faruk Güldal 2, Salih Uludağ 1, Ali Mercan 1, Adem Orhun Kömürcü 2, Çağlayan Öztürk 2, Alper Aydın 1, Ömür Pehlivan 4, Samet Kanberoğlu 3, Alperen Arabacı

Antrenör : Mesut Ilgın

Tokat Gençlik : Oğuzhan Çapar 1, Mertcan Kenaryol 1, Doğan Aslantaş 2, Berkay Ünal 4, Doğukan Özdemir 4, Mehmet Menek Şafak, Sedatcan Bektaş, Berat Kaya 3, Çağrı Aydın 2, Onur Taş 2, Batuhan Özdemir, Ömer Aslan 5, Kadir alkan 2

Antrenör : Emre Dursun

İlk Yarı Sonucu : 22-15 Beykoz Belediyesi GSK

Sarı Kartlar : Ozan, Tahir, Ömür ( Beykoz Bld.Gsk ), Sedatcan, Çağrı, Batuhan ( Tokat Gençlik )

2 Dakika Cezaları : Samet (2 ), İlkan, Alper, Ömür ( Beykoz Bld.Gsk ), Mertcan, Batuhan ( Tokat Gençlik )

7 Metre Atışları : Samet 2 gol 1  Kaçırdı, Ömür 1 Gol, Ömer Faruk 2 Kaçırdı, Doğukan 2 Gol

Recep Şahin Köktürk Spor Salonundaki müsabakaya Tokat’tan yol yorgunu olarak gelen konuk ekip ilk bölümlerde başa baş bir oyun ortaya koydu. 4-3 ile galip geçirdiği ilk 5 dakika sonrasında 7-4 ile geçen 10.dakika sonrasında maça ağırlığını koyan bir Beykoz Belediyespor takımı vardı.

12.Dakika içinde 2 oyuncusu 2 dakika cezası alan Boğaziçi ekibi yine de oyunu kontrolünde tutmasını bilirken takımlar ilk yarı sonunda soyunma odasına 22-15’lik skor ile gitti.

İkinci yarıda Beykoz Belediyespor Takımında kalede Mehmet Emre yer aldı. Devreye iyi başlayan takım Tokat Gençlik olurken, Beykoz yakaladığı fırsatları heba etmeye başladı, nitekim fark 4 gole kadar indi.

Beykoz Belediyespor Mola hakkını bu görüntünün ardından erken kullanırken 42.dakikaya gelindiğinde ev sahibi takım 3, konuk Tokat Gençlik ise 6 gol çıkarabildi. İlerleyen bölümde tecrübeli isimleri ile farkı açmaya başlayan Boğaziçi Ekibi 50.dakikaya gelindiğinde farkı 32-22 ile ona çıkarınca genç oyuncularını da maça dahil etti.

Nitekim gençlerden Adem Orhun Kömürcü 2 Ali Mercan ise tek golle hem tribünlerden alkış aldılar, hem de skora katkıda bulunmuş oldular.

Maçın son düdüğüne kadar farka karşın oyun disiplininden kopmayan Tokat Gençlik tribünlerdeki izleyicilerin takdirini de aldı. Müsabaka 38-26 Beykoz Belediyesi GSK Hentbol Takımının üstünlüğünde tamamlandı.

TALİP ERCAN / ER-HA BEYKOZ

HABERİ YAZAN YAZARIMIZ: Talip ERCAN

avatar

Bir cevap yazın

192.168.1.1 Router Admin Login