Salı , 19 Mart 2019

TÜRKİYENİN İLK AVRUPA ŞAMPİYONU TEKVANDOCUSU BEYKOZLU HALİT AVCI’DAN ÇELİKBİLEK’E MESAJ VAR

Beykoz ilçemizde en önemli markalardan biri olmasına karşın son 10 yıllık süreçte yaşadığı düşüş ile Beykoz Sevdalılarının yüreklerini kanatan Beykoz Spor Kulübü, bin bir dertle uğraşmakta! şüphesiz bunlar içinde en çok beklenti içinde olunanı ise Beykoz Spor Kulübü Binasının kaderi ile ilgili olanı.

Kurumlar arasında pinpon topu gibi gidip gelen bina ile ilgili son iki yılda Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ağzından çıkan son cümle ise ” Burası Beykoz Tasarım Atölyesi olarak değerlendirilecek “ . Konu ile ilgili yani binanın aslına yani Beykoz Spor Kulübünün kullanımına tahsis edilmesi ile ilgili birçok yazı yayınladık…bizlere iletilen mesajlara yer verdik….

En son olarak Beykoz Belediye Meclisinde CHP Grubu tarafından gündeme getirilen konu Başkanlık makamına havale edilmiş durumda. Şimdi Başkan Çelikek’ten Beykozlular bir jest beklemekte…ilçe tarihinde önemli yeri olan, insanların sosyal hayattaki buluşma noktalarından biri konumunda olan tesisin Beykoz’a yeniden kazandırılması ve  Beykoz Spor Kulübü Müzesinin de içinde yer alacağı bir hal ile Beykoz Spor Kulübünün de kullanabileceği bir alan hale getirilmesi beklentisi hakim.

Başkan Çelikbilek’ten bu yönde bir karar vermesini bekleyenler arasında Türkiye’de spor alanında ilklerden birini yaşatmış ve de yaşamış olan Halit Avcı’da yer aldı. Avcı, Beykoz Spor Kulübü Derneğinin Sosyal Medyadaki Adresi olan Facebook Profilinden paylaşılan açıklamasında şu ifadelere yer verdi :

TÜRKİYENİN TEKVANDO BRANŞINDA İLK AVRUPA ŞAMPİYONU KULÜBÜMÜZDE YETİŞEN
HALİT AVCI DİYOR Kİ !!!

Değerli Zeki Aksu başkanım ben 1976 yılında bu tarihi binada Taekwondo sporuyla tanıştım o zamanlar kırık ve dökükdü. Erken salona gider paspas çekerdim. Sağolsun Levent Çolak hocam bana bu sporu sevdirdi ve yıl 1984 Almanya’da yapılan Avrupa şampiyonasında Büyükler Katogorisinde 48 Kiloda Birinci yani Şampiyon oldum ve tarihe ilk Avrupa şampiyonu olarak ismimi yazdırdım.100’e yakın milli oldum ve Devlet Sporcusu olarak da ödüllendirildim.

Taekwondo Milli takım Antrenörlüğü yaptım ve Beykoz’da Avrupa ve Dünya şampiyonalarında madalya almış sporcular yetiştirdim. Şu an Türkiye Taekwondo Federasyonunda merkez hakem kurulu üyesi olarak görev yapıyorum. Ben işte bu binada yetiştim.


Sayın Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek sağ olsun benim ismimi doğduğum sokağa verdi. İşte bu binayı gerçek sahiplerine yani Beykoz spor kulübüne teslim edeceğine de inanıyorum. Bizim belediye başkanımız duyarlı insandır. Benim de Belediye Başkanımızdan bir isteğim olmuştu Soğuksu mahallemizde yeni inşa edilen kültür merkezinde Taekwondo eğitimi başlatalım diye. İnşallah olur demişti. Gençlerimize ve nesillerimize sahip çıkmalıyız spor sağlıklı yaşam demektir.Kötü alışkanlıklardan uzak kalmak demektir.

Değerli Zeki Başkanım inşallah Beykoz için bu bina spor hizmeti vermeye devam edecek.
Saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

ERHA BEYKOZ / BEYKOZ HABER 1908

HABERİ YAZAN YAZARIMIZ: Haber Merkezi

avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

192.168.1.1 Router Admin Login