Salı , 31 Mart 2020

YÜCEL ÇELİKBİLEK VEFAT ETTİ

Beykoz İlçesinde 3 Dönem Belediye Başkanlık görevinde bulunan Yücel Çelikbilek vefat etti. Çelikbilek, yaşadığı rahatsızlığın ardından Beykoz Devlet Hastanesinde bir süre tedavi gördükten sonra Koç Üniversitesi Hastanesinde Yoğun Bakımda yatmakta idi.

YÜCEL ÇELİKBİLEK

1951 yılında Kars’ta doğdu. 1956 yılından beri Beykoz’da oturuyor. Gümüşsuyu Fatin Hoca İlkokulu’nu, Beykoz Ortaokulu’nu, Kadıköy Ticaret Lisesi’ni, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ile Mahalli İdareler Enstitüsü’nü bitirdi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde mahalli idarelerle ilgili yüksek lisans çalışması yaptı.

1985 yılından itibaren yönetim kurulu üyeliğini yaptığı Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından İlim Yayma Cemiyeti’nin, 2002–2004 yılları arasında başkanlığını üstlendi. Kurucu üyesi olduğu İlim Yayma Vakfı’nın da başkanlığını sürdürmektedir.

1989–1994 yılları arasında Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı yaptı. 1994 yılında Beykoz Belediye Başkanlığı görevine seçildi. Görevde bulunduğu süre içerisinde Beykoz’un her köşesinde önemli hizmetlerin yapılmasının yanı sıra, borçsuz bir belediye devretti. 1999 yılından itibaren 10 yıl süreyle İstanbul Büyükşehir Belediye’sinde Başkan Danışmanı ve Yerel Yönetimler Koordinatörü olarak görev yaptı.

15 seneyi aşkın yerel yönetim tecrübesiyle birçok başarılı projeye imza attı. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı kurucuları arasında yer aldı. Mali ve İdari İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2014 Yerel Yönetim Seçimlerinde Beykoz tarihinde bir ilki başararak tekrar belediye başkanlığına seçildi.

ERHA BEYKOZ Olarak Merhuma Yüce Allah’tan Rahmet kederli ailesine baş sağlığı dileriz

Merhum Başkanımızın Cenazesi Belediye Meydanında helallik alındıktan sonra, saat 15.00’da Büyük Çamlıca Camii’nden kaldırılacak.

HABERİ YAZAN YAZARIMIZ: Talip ERCAN

avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

192.168.1.1 Router Admin Login